kontakt@salut.com

Deski elewacyjne oferowane przez producentów

Współcześnie istnieje bardzo wiele sposobów na wykończenie elewacji. Jest to nie tylko tynkowanie, które stosuje się najczęściej. Równie dobrze możemy bowiem zdecydować się na pokrycie elewacji innym materiałem. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się deska elewacyjna. Producenci oferują szeroki wybór tego typu wyrobów.

Deska imitująca drewno

producent deski elewacyjnejPod względem ich designu, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – takie deski mogą bowiem z powodzeniem naśladować na przykład drewno. Zatem zyskujemy atrakcyjny wygląd drewna, ale o wiele lepsze parametry techniczne. Deska elewacyjna bowiem nie gnije ani nie butwieje pod wpływem warunków atmosferycznych oraz upływu czasu. Dzięki poprawnemu montażowi wszystkie deski będą idealnie przylegać do siebie, razem tworząc piękną fasadę. Producenci deski elewacyjnej oferują też szeroki wybór kolorów tych wyrobów naśladujących drewno – możemy zdecydować się na drewno szare, perłowe, beżowe, piaskowe, oliwkowe i wiele innych. Wielką zaletą desek elewacyjnych jest też to, że są łatwe w montażu – można je instalować szybko i nie sprawia to żadnego problemu. Taką deskę należy po prostu przyczepić do drewnianych łat o odpowiedniej grubości (pamiętając o szczelinie wentylacyjnej).

producent deski elewacyjnejDo tego producenci oferują także akcesoria systemowe, które sprawiają, że cała elewacja prezentuje się bardzo dobrze i wyjątkowo estetycznie – to dzięki odpowiednio dopasowanym profilom wykończeniowym. Dlaczego jeszcze warto wybrać deski elewacyjne? Wspomnieliśmy o tym, iż są one odporne na negatywne czynniki atmosferyczne – takie jak opady czy promieniowanie słoneczne. Jednakże równie ważna jest ich odporność biologiczna – w przypadku drewna grzyby oraz inne szkodniki mogłyby uszkodzić materiał, jeżeli nie byłby on odpowiednio zaimpregnowany. Wybierając deskę elewacyjną z tworzywa sztucznego, nie musimy się martwić o takie sytuacje, ponieważ taka deska jest obojętna szkodnikom i nie stanowi dla nich pożywienia. Słowem podsumowania – wygląd elewacji budynku jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie elewacja jest reprezentacyjna dla całego obiektu. W związku z tym należy zawsze pamiętać o tym, aby nie traktować po macoszemu zewnętrznego wykończenia budynku, tylko dobrze się przyłożyć do jego wykonania.

Bardzo dobrze w roli wykończenia sprawdzają się deski elewacyjne, które producenci oferują w szerokim wyborze wzorów oraz kolorów. Taka deska elewacyjna wyglądem naśladuje drewno, co doceniają klienci. W dodatku jest dostępna w całkiem atrakcyjnej cenie, co także jest korzyścią.

Close Menu