Czym różnią się od siebie zlewozmywaki kuchenne?

Zlewozmywak to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Zawsze jednak klient dąży do unikatowości swojego pomieszczenia i nie wybiera standardowych rozwiązań, lecz wyszukuje coraz to ciekawszych modeli. Producenci wyszli naprzeciw tym zapotrzebowaniem i stworzyli zlewy kuchenne o różniącym się od siebie kolorze i kształcie. Zauważalnym elementem jest także materiał, z którego wykonany jest produkt. Nie ma ich wiele, lecz mają wpływ na właściwości całego zlewozmywaka.

Zlewozmywak zrobiony ze stali

zlewozmywak kuchenny stalowyPolscy producenci oferują swoim klientom najczęściej zlewozmywaki żeliwne, stalowe, granitowe, szklane oraz ceramiczne. Solidny zlewozmywak kuchenny stalowy może mieć też różne typy powierzchni, w tym gładką lub dekorowaną. Produkty wykonane ze stali są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Odporna na zabrudzenia powierzchnia zaoszczędzi sporo czasu, jaki zostałby poświęcony na ich czyszczenie, a przy tym zawsze będzie prezentować się wyjątkowo. Produkt wykonany ze stali może zostać bezproblemowo zamontowany w formie podwieszanej. Granitowe zlewozmywaki bardzo często dostępne są w szerszej gamie kolorów. Z łatwością można je dostosować do każdego stylu wnętrz. Odporność materiału na wysokie temperatury pozwala bez obaw umieszczać rozgrzane naczynia w zlewie. Zlewozmywaki wykonane ze szkła mają nieszablonowe wzornictwo, a dodatkowo zachowują charakterystyczny połysk, który sprawi, że wnętrze będzie wyglądać nowocześnie. Produkt wykonany jest nie tylko ze szkła hartowanego, ale też ze stali szlachetnej.

zlewozmywak kuchenny stalowyJest dodatkowo zabezpieczony, przez co nie trzeba się martwić o nagrzanie zlewu. Wszystkie z wymienionych zlewozmywaków mogą być jednokomorowe, 1,5-komorowe oraz dwukomorowe. W zależności od preferencji kupującego mogą zostać wyposażone w ociekacz. Kształt zlewu to również indywidualny wybór, choć prostokątne bądź trapezowe produkty mogą być nieco bardziej pojemne niż te okrągłe. Producenci mają także możliwość dodatkowego wyposażenia zlewozmywaka w takie akcesoria jak deski do krojenia, koszyki do płukania owoców, czy dozowniki do płynu do naczyń. Różnica w zlewozmywakach skupia się przede wszystkim na estetyce. Sama funkcjonalność produktów jest równie wysoka w każdym z nich, choć właściwości niektórych mogą być inne.

Jeśli jednak pojawia się problem z zakupem najodpowiedniejszego zlewozmywaka do swojej kuchni, warto poradzić się ekspertów. Zarówno producenci tego typu produktów, jak i dekoratorzy wnętrz są w stanie dobrać produkt, który będzie zgodny ze stylem mieszkania. Warto skorzystać z możliwości personalizacji zlewu kuchennego.