kontakt@salut.com

Wybór stolarki otworowej jest naprawdę ważną kwestią, ponieważ od okien i drzwi zależy to, czy ciepło będzie uciekać z domu czy też nie. Szczelne okna to więc podstawa. Jednak obecnie oferta sklepów jest tak rozbudowana, że ciężko może być się zdecydować na konkretne rozwiązanie.

Sklep z oknami i ciekawe możliwości

sklep z oknami Wśród asortymentu znajdują się bowiem okna dwu-, trzy-, a nawet cztero- oraz pięciokomorowe, a obecnie wśród okien energooszczędnych mówi się o oknach sześciokomorowych, które charakteryzują się najniższym parametrem współczynnika przenikania ciepła. Sklep z oknami ze Śląska oferuje nam wiele ciekawych możliwości – na którą się zdecydować? Ogólnie uważa się, że im więcej przegród znajduje się w oknie PCV, tym lepiej, gdyż wówczas okno ma najlepszą izolacyjność termiczną. Dodatkowo ma to znaczenie dla skraplania się pary wodnej zarówno na powierzchni okna, jak i na szybie. Tak naprawdę na izolacyjność termiczną wpływa jednak grubość tych komór, a nie tylko ich ilość. Warto mieć to na uwadze, gdy będziemy wybierać okna do domu.

sklep z oknami Jeśli chodzi o ilość komór, to są one istotne także dla poprawy parametrów wytrzymałościowych okna. Można bowiem zastosować kształtowniki stalowe, których zadaniem jest usztywnienie i wzmocnienie konstrukcji. To dzięki nim okno może funkcjonować w sposób prawidłowy. Takie kształtowniki umieszczone są zazwyczaj w komorze wzmocnieniowej, która jest największą z wymienionych. Mało kto przy wyborze okna zwraca uwagę na komorę zewnętrzną występującą w profilu okiennym. A to ona ma duże znaczenie dla właściwości całego okna. W niej są bowiem zamieszczone specjalne otwory nazywane odwodnieniowymi, które pozwalają na skuteczne odprowadzanie wody z wnętrza profilu na zewnątrz. Obecność tych dwóch komór jest niezbędna – pozostałe, jeśli są zamontowane, pełnią rolę izolacji termicznej – jeśli ich szerokość przekracza 5 mm. W niektórych przypadkach istnieje możliwość montażu specjalnych wkładek termicznych w komorach, co również pozwoli obniżyć współczynnik przenikania ciepła. To są naprawdę ważne kwestie i z pewnością należy wziąć to pod uwagę podczas wyboru najlepszych okien do mieszkania.

Pamiętajmy o tym, że na oknach nie ma po co oszczędzać, ponieważ jest to inwestycja najczęściej jednorazowa, która ma nam służyć przez długie lata – dlatego raz poniesiemy wyższe koszty, ale będziemy mogli cieszyć się komfortem cieplnym na długi czas. Z pewnością konieczność przeprowadzenia kolejnego remontu i wymiany okien nie pojawi się w najbliższych latach codziennej eksploatacji budynku.

Close Menu