kontakt@salut.org.pl

Co oferuje producent altan?

Producenci altan mają coraz więcej zleceń od klientów, którzy pragną, by ich ogród był wyjątkowy. Drewniana altanka to idealne miejsce do spotkań, jadania posiłków w okresie letnim, czy na relaks na świeżym powietrza. Na pewno warto zainwestować w taką małą architekturę ogrodową, szczególnie że pod względem jakości wykonania oraz wyglądu wiele się zmieniło przez ostatnie lata.

Dobra altanka do ogrodu

altana ogrodowaJeśli zatem w naszym ogrodzie ma być altana ogrodowa producent ma nam wiele do zaoferowania. Przede wszystkim mamy altany otwarte i zamknięte. Obie mają podstawę i zadaszenie, różnią się tym, że jedna ma ściany ażurowe lub jedynie belki wspornikowe, a altany zamknięte mają okienka i drzwi. Altana otwarta jest tańsza i można ją łączyć z pnącymi roślinami. Zapewnia dostęp świeżego powietrza i promieni słonecznych. Natomiast altany zamknięte sprawiają, że można w nich przebywać niezależnie od pogody, a dodatkowo można w nich zamontować firanki by zagwarantować sobie pełną prywatność. Drugi podział altanek od producenta to altanki stojące bezpośrednio na ziemi, jak i altanki ze schodami, czyli na podwyższeniu. Te ze schodami są wyższe i masywniejsze, więc nadają się jedynie do dużych ogrodów. Małe altanki są bardziej uniwersalne. Trzeci podział dotyczy zadaszenia.

altana ogrodowaNajczęściej wybiera się dach z tego samego drewna do reszta konstrukcji. To nadaje altance spójności oraz nie trzeba myśleć o dopasowaniu kolorystycznym. Coraz częściej producenci altan ogrodowych oferują również dachy kryte trzciną. To droższa opcja, ale bardzo trwała. Dobrze położony dach ze strzechy przetrwa nawet kilkadziesiąt lat. Jest to także materiał naturalny i pasujący do ogrodu. Altany gotowe mogą być puste w środku, jak i z wyposażeniem. W skład jego wchodzą ławki oraz stół. Mogą być mocowane na stałe do podłoża (także są z drewna), jak również mogą być przesuwane. Często pojawiają się tutaj meble z rzeźbieniami, dekoracyjnymi oparciami, które pasują stylem do całej altanki. Należy pamiętać że i o meble trzeba dbać więc dobrze jest je zakonserwować zawczasu i odświeżać kolor co roku. Kończąc rozważania, producenci altan mają naprawdę dużo do zaoferowania. Altanki otwarte i zamknięte, płaskie i ze schodami, z meblami i bez.

Altanki przez wiele lat będą ozdabiać każdy teren zielony, nie tylko ogród przydomowy, ale i parki, czy ogrody koło ośrodków wypoczynkowych. Ładna altanka będzie często odwiedzana przez każdego, kto szuka przyjemnej ostoi na świeżym powietrzu, do której często można wracać w poszukiwaniu ciszy i spokoju.

Close Menu