kontakt@salut.org.pl

Ciekawe propozycje producentów paneli ściennych

Wykończenie wnętrza determinuje charakter każdego pomieszczenia – funkcjonalna kuchnia, przytulna sypialnia a może przestronny salon? Kiedy przychodzi do remontu mieszkania, dobrze jest pomyśleć o trwałych i sprawdzonych rozwiązaniach, które posłużą nam na długie lata, a także pozytywnie wpłyną na nasze wnętrze.

Panele z przestrzennymi wzorami

producent paneli ściennychNa szczęście producenci prześcigają się dziś w tworzeniu innowacyjnych artykułów wykończeniowych, które są w stanie sprostać oczekiwaniom każdego, nawet najbardziej osobliwego gustu. O ile daje się obecnie zauważyć swoista tendencja do minimalizmu w każdej ze sztuk, o tyle w architekturze coraz większym powodzeniem cieszą się proste, a jednocześnie oryginalne, abstrakcyjne kształty. Dlatego właśnie do wyboru mamy dziś całą masę propozycji na wykończenie wnętrza – od materiałów drewnianych, poprzez beton, na ceramice i gipsie kończąc. Postawić zatem raczej na klasyczne panele ścienne doskonale imitujące każdy rodzaj drewna, czy też na te nowoczesne, swoją strukturą odnoszące się do nurtu kubistycznego? Wszystko jest oczywiście zależne od naszych preferencji, jednak niemal każdy producent paneli ściennych jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Do jednych z najbardziej kunsztownych rozwiązań należą panele imitujące ciemne drewno: orzech, drzewo różane, mahoń i heban.

producent paneli ściennychDoskonale sprawdzą się jako wykończenie klasycznego wnętrza, podkreślając jego salonowy charakter. Panele tego typu wiernie imitują prawdziwe drewno, oddając wszystkie jego naturalne detale – pęknięcia, słoje, sęki i odbarwienia. To połączenie klasyki z lekkim powiewem nowoczesności dedykowane tym, którzy pragną uzyskać efekt subtelnej elegancji w swoim salonie – nowoczesne panele tego typu można zamontować na ścianie, tworząc trójwymiarowy motyw stanowiący niecodzienny element dekoru. Z kolei ci, którzy cenią sobie bardziej awangardowy design, powinni zdecydować się na panele gipsowe, które tworzą niepowtarzalne, przestrzenne wzory na naszych ścianach. Takie panele ścienne świetnie nadają się do każdego nowoczesnego wnętrza. Są bardzo lekkie, a ich montaż jest niezwykle prosty, dlatego można go wykonać całkowicie samodzielnie, bez konieczności zatrudniania profesjonalnej ekipy budowlanej.

Trójwymiarowe panele ścienne prezentują się świetnie, a ich wymyślne kształty nadadzą unikatowego charakteru przestrzeni pomieszczenia, które wypełniają. Doskonale komponują się z pozostałymi elementami wystroju, tworząc spójną całość wraz z meblami i sprzętami RTV – stanowią zatem materiał uniwersalny i ponadczasowy.

Close Menu