Charakterystyka grzejników kanałowych

Wśród systemów grzewczych bardzo rzadko wspomina się o grzejnikach kanałowych, chociaż jest to rozwiązanie naprawdę godne uwagi. Z pewnością gdy tylko stanie się bardziej popularne, coraz więcej osób zacznie z niego korzystać. Dlaczego? Ponieważ jest to bardzo wydajna metoda ogrzewania.

Grzejnik trwały i efektywny

grzejnik kanałowyGrzejnik kanałowy montuje się w podłodze – jest on całkowicie ukryty, o jego obecności świadczy jedynie kratka zabezpieczająca. Może ona pełnić jednak funkcję dekoracyjną, ponieważ możemy zdecydować się nie tylko na zabezpieczenie ze stali nierdzewnej, ale także na przykład z drewna. Jeśli posiadamy drewnianą podłogę, będzie to dobrze się ze sobą komponowało, jeżeli tylko dostosujemy kolor kratki do barwy podłogi. Grzejniki kanałowe opierają swoje działanie na miedziano-aluminiowym wymienniku ciepła. Jest on najczęściej malowany na czarno i umieszcza się go również w czarnej wannie stalowej. To właśnie te elementy są ukryte pod kratką zabezpieczającą. Producenci oferują grzejniki kanałowe o różnych szerokościach, długościach i wysokościach, dlatego możemy bez problemu dobrać rozwiązanie odpowiednie do naszych potrzeb. Znajdziemy na rynku grzewczym grzejniki o szerokości od 180 do 420 mm, o długości – od 1000 do 3500 m, a także o wysokościach 90, 110 lub 140 mm.

grzejnik kanałowySą to standardowe wymiary grzejników, któraś z opcji z pewnością będzie nam odpowiadać. Takie grzejniki charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ zostały wykonane z najlepszych materiałów. Na przykład wymiennik ciepła jest produkowany z rurek miedzianych, połączonych z lamelami aluminiowymi. Jeśli chodzi zaś o wannę, jest ona zawsze wykonana z blachy stalowej, jednak bardzo ważne jest jej zabezpieczenie przed korozją. Najczęściej producent stosuje do tego ocynkowanie ogniowe z obu stron, a ponadto wewnątrz maluje się wannę za pomocą farby proszkowej. Wanna dostarczana jest w komplecie wraz z śrubami poziomującymi, elementami mocującymi, gumowymi przepustami oraz z pokrywą z blachy stalowej, która będzie maskowała przyłącza. Z kolei wymiennik ciepła dostarczany jest wraz z odpowietrznikiem ręcznym oraz z bocznymi osłonami. Wysoka jakość wymienionych elementów sprawia, że taki grzejnik kanałowy jest wytrzymały, trwały, a także efektywny.

Bez wątpienia warto rozejrzeć się pośród propozycji producentów, aby znaleźć taki grzejnik kanałowy, który spełni nasze wymagania pod względem technicznym i estetycznym. Z pewnością jest to bowiem doskonała alternatywa wobec grzejników wolnostojących lub montowanych do ściany, które niepotrzebnie zajmują miejsce w pomieszczeniu.