kontakt@salut.com

Cechy wkrętów samowiercących

Budownictwo jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo rozwinięte. W branży tej stosuje się obecnie naprawdę nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że prace przebiegają szybko i sprawnie. Jest to możliwe także dzięki wysokiej jakości materiałom budowlanym, które również mają wpływ na efektywność wykonywanych robót.

Wkręty ostro zakończone

wkręty farmeryWarto tutaj wymienić między innymi wkręty samowiercące. Skracają czas prac, ponieważ możemy wykonywać dwie czynności naraz, a nie po kolei. Stosując normalne wkręty, najpierw musimy wykonać otwór pod nie, a dopiero następnie wkręcamy je w przygotowaną dziurę. Natomiast wkręty farmery samowiercące posiadają takie ostre zakończenie jak wiertło, dlatego same są w stanie wiercić otwór. Wkręt taki w czasie wiercenia wbija się coraz głębiej, zatem gdy tylko otwór ma już odpowiednią głębokość, wkręt jest w całości umieszczony już we właściwej pozycji i nic więcej nie musimy robić. Bez wątpienia dla osób, którym zależy na czasie i dążą one do możliwości jak najszybszego wykonywania prac, taki wkręt wydaje się być naprawdę wartościowym rozwiązaniem. Za jego pomocą można między innymi mocować blachy do drewna. Nie ma obaw o to, że uzyskane w ten sposób połączenie będzie nieszczelne, ponieważ samowiercące wkręty farmery posiadają podkładkę stalową wykończoną gumą, dzięki czemu szczelność jest zawsze stuprocentowa.

wkręty farmeryProducenci takich wkrętów zadbali także o to, by były one odporne na korozję, dlatego zostały zabezpieczone przez warstwę ocynku, która chroni równocześnie przed innym negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Takie farmerskie wkręty samowiercące są niestety nieco droższe od tradycyjnych wkrętów, jednakże dobrze wiemy, za co płacimy. Za możliwość o wiele szybszego przeprowadzenia pewnych prac. Wkręty farmery dostępne są w różnych rozmiarach, możemy wybrać na przykład te 4,8×35 mm czy też 4,8×28 mm. Wybór jest jednak o wiele szerszy, dlatego każdy bez problemu znajdzie wkręty, które sprawdzą się w danej, konkretnej sytuacji. Sklepy budowlane dbają o to, aby posiadać naprawdę szeroki asortyment, wśród którego każdy otrzyma coś dla siebie. Dlatego właśnie szeroki wybór wkrętów farmerów znajdziemy w takich sklepach zaraz obok wkrętów ciesielskich, papowych, krokwiowych czy skrętnych.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy lepiej dokonywać zakupu w sklepie internetowym, czy stacjonarnym. Na to jednak nie ma jednej odpowiedzi, wszystko zależy od upodobań. Ceny w obu przypadkach będą podobne, za 250 sztuk wkrętów farmerów zapłacimy około 30 złotych, co jest przeciętnym kosztem.

Close Menu