Cechy panelowych grzejników stalowych

Planując generalny remont mieszkania, często decydujemy się również na wymianę grzejników, bowiem stylowe odnowione wnętrze mogłoby stracić na wartości estetycznej, jeśli w pomieszczeniu pozostawilibyśmy stare kaloryfery. Obecnie na rynku mamy wiele nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko nie zaburzają estetyki pomieszczenia, a wręcz mogą stać się jego ozdobą czy też wyeksponować pewne jego elementy.

Grzejniki z płyt stalowych

grzejniki stalowe stelradJednym z takich rozwiązań, które gwarantują nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również szybkie nagrzewanie i lepszy obieg ciepła w pomieszczeniach są grzejniki panelowe. Najczęściej takie modele wykonywane są ze stali i występują w wielu wzorach i wymiarach, które możemy dobierać zgodnie z wielkością całego pomieszczenia oraz miejsca przeznaczonego na umieszczenie grzejnika. Model wykonany ze stali jest płaski, zatem świetnie wpasuje się nawet w bardzo wymagające wnętrze, nie zaburzając przy tym jego aranżacji. Powierzchnia kaloryfera przykryta jest gładką lub wybrzuszoną osłoną, co również daje możliwość wyboru wariantu najlepiej dopasowanego do stylu wnętrza. Oprócz walorów estetycznych niezwykle ważna jest również moc grzewcza, o dopasowaniu której nie należy zapominać. Ważne jest, aby wybierać sprawdzone modele wysokiej jakości, na przykład panelowe grzejniki stalowe Stelrad. Wspomniane egzemplarze składają się ze zgrzanych ze sobą płyt wykonanych ze stali, co umożliwia szybszy przepływ wody ogrzewającej.

grzejniki stalowe stelradDodatkowo każda z płyt może być wyposażona w żebra, które zwiększają powierzchnię wymiany ciepła i przyspieszają nagrzewanie się pomieszczenia. Jednak nie każdy model posiada takie rozwiązanie, dlatego podczas wyboru należy zwrócić uwagę na dwucyfrowe oznaczenia. Pierwsza cyfra oznacza ilość płyt zastosowanych w konstrukcji danego kaloryfera – może to być jedna, dwie lub trzy powierzchnie. Natomiast druga cyfra mówi nam o ilości ożebrowań, o ile takowe występują. Brak ożebrowania będzie oznaczony zerem. Ilość płyt i ożebrowania nie wpływa znacząco na rozmiar grzejnika, zatem nawet konstrukcje składające się z kilku powierzchni charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i nadal stanowią doskonałe rozwiązanie dla niemal każdego wnętrza. Każdy grzejnik panelowy wyposażony jest również w ręczny odpowietrznik, za pomocą którego należy dokonać odpowietrzania instalacji przed każdym sezonem grzewczym.

Ostatnia kwestia, o jakiej musimy zdecydować wybierając grzejnik panelowy to sposób podłączenia. Najczęściej spotkamy podłączenie boczne, jednak nowocześniejsze egzemplarze podłączane są od dołu, co wpływa korzystniej na estetykę wykonania, nie ma natomiast żadnego wpływa na moc grzewczą kaloryfera.