Bezpieczne i solidne kalosze elektroizolacyjne

Pracownicy zajmujący się odpowiedzialnymi pracami budowlanymi praktycznie każdego dnia narażeni są na kontakt z niebezpiecznymi nośnikami energii, które mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet i życiu. Dlatego też każdy pracownik fizyczny obcujący na co dzień z energią elektryczną czy ogniem zobligowany jest do noszenia specjalnej, odpowiednio dostosowanej odzieży roboczej, która dedykowana jest rozmaitym profesjom.

Kalosze z izolacją

kalosze elektroizolacyjneNiewątpliwie jednym z najważniejszych elementów stroju są odpowiednio przystosowane buty, które muszą spełniać kilka podstawowych, zbiorczych cech. Buty pracownicze powinny być przede wszystkim wygodne oraz stosunkowo lekkie. Wnętrze obuwia powinno również przystosowywać się do kształtu naszej stopy, dzięki czemu będziemy mieć wówczas gwarancję, że odpowiednio wyprofilowana wyściółka zapewni naszym nogom 100% ochronę podczas pracy. Idealnym przykładem doskonale dostosowanego obuwia roboczego są niewątpliwie bezpieczne kalosze elektroizolacyjne wykonane ze specjalnych materiałów posiadających właściwości elektroizolacyjne. Buty te nie będą więc przewodzić energii elektrycznej, która mogłaby narazić nasze ciało na poważne niebezpieczeństwo. Warto przy tym podkreślić, że większość kaloszy elektroizolacyjnych można zakładać bezpośrednio na podstawowe obuwie ochronne, dzięki czemu obuwie to zakłada się bardzo szybko i łatwo. Profesjonalne obuwie elektroizolacyjne dedykowane jest pracy przy rozmaitych urządzeniach energetycznych do 1kV.

kalosze elektroizolacyjneWarto również podkreślić, że obuwie te posiada także antypoślizgową, grubą podeszwę, która gwarantuje doskonałą przyczepność do podłoża. Kalosze elektroizolacyjne są także w 100% wodoodporne i olejoodporne – można więc pracować w nich bez przeszkód nawet w potencjalnie niebezpiecznym otoczeniu. Sporym atutem owego produktu jest również niewątpliwie wewnętrzna wyściółka buta, która wykonana jest z solidnej dzianiny tekstylnej, która zapobiega obcieraniu się nóg. Warto również zauważyć, że kalosze elektroizolacyjne najczęściej produkowane są z wysokiej klasy kauczuku naturalnego, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Na samym końcu warto również zaznaczyć, że buty te występują w wielu rozmiarach oraz kolorach.

W dobrze zaopatrzonych sklepach z odzieżą roboczą będziemy więc mogli wybierać spośród klasycznych, grafitowych modeli oraz znacznie żywszych, neonowych butów, które będą doskonale widoczne nawet z dużej odległości. Pamiętajmy również o tym, że obuwie to musimy systematycznie wymieniać – produkt zachowuje bowiem swoje właściwości jedynie przez dwanaście miesięcy.