kontakt@salut.org.pl

Bezinwazyjne rolety plisowane

Prawdziwą trudność w unowocześnieniu swojego mieszkania mają osoby, które wynajmują mieszkanie. Wówczas każdą decyzję musimy konsultować z właścicielem i zdawać się na jego gust i przychylność względem naszych pomysłów. Jedynym rozwiązaniem jest wybór takich dodatków, które w momencie wyprowadzki będzie można bezproblemowo usunąć, nie pozostawiając żadnych śladów ani zniszczeń.

Plisy  dobrze zamontowane

plisy okienne na wymiarJedną z takich opcji jest wybór rolet montowanych bezinwazyjne. Dzięki temu typowi montażu każdy wynajmujący mieszanie będzie mógł odmienić wygląd swoich okien. Jeśli przeprowadzimy się do mieszkania, gdzie okna były podobnych gabarytów, taką ozdobę będziemy mogli zabrać ze sobą do nowego lokum. Pewność, że roleta jest idealnie dopasowana do naszego wnętrza, da nam zamówienie tego dodatku specjalnie na wymiar naszych okien. Dzięki temu unikniemy prześwitów po bokach rolety, co jest irytujące zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na przyciemnieniu pomieszczenia. Bezinwazyjne plisy okienne na wymiar możemy stabilnie zamontować bez użycia śrub lub wiertarki. Dodatkowo nie zniszczymy ram okiennych. Plisy zyskały swoich zwolenników głównie dzięki swojej funkcjonalności i niezwykłemu wyglądowi. Charakterystyczny materiał można zwijać niczym wachlarz. Z jednej strony tradycyjne – od dołu do góry, a także w odwrotnym kierunku – od góry w dół. Dzięki temu sami decydujemy, który dokładnie fragment okna ma być odsłonięty.

plisy okienne na wymiarMożemy wpuścić do pokoju naturalne światło, odsłaniając jedynie górę okna. Dzięki temu mieszkańcy wciąż czują się intymnie i swobodnie, zasłonięci przed wścibskim wzrokiem, a równocześnie cieszą słonecznymi promieniami i widokiem nieba zza szyby. Plisy są także lekkie, zapewniają delikatną okienną ozdobę. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie znudziły się ciężkie i masywne zasłony. Dzięki materiałom zaciemniającym mogą równie dobrze zaciemniać pomieszczenie, jak wspomniane zasłony. Ciekawym wariantem wśród plis jest typ, zwany potocznie „plastrem miodu”. Podwójny materiał jest tak układany, by pomiędzy nim tworzyły się przestrzenie wypełnione powietrzem. Daje to efekt termoizolacji oraz wyciszenia pomieszczenia. Możemy wybierać spośród szerokiej oferty kolorów i wzorów plis oraz materiałów. Zdecydować się na te, które przepuszczają słońce lub wybrać takie, które zapewnią nam komfortowe zaciemnienie.

Dostępne są także plisy, które odbijają promienie słońca – dzięki temu wnętrze się nie nagrzewa. Pamiętajmy jednak, by odpowiednio brać o ten materiał – jeśli zbyt długo zostawimy go w pełnym rozwinięciu, jego charakterystyczny kształt harmonijki może ulec zdeformowaniu.

Close Menu