kontakt@salut.com

Balustrada ze stali nierdzewnej

Polacy coraz częściej stawiają domy piętrowe – chcą mieć więcej przestrzeni i swobody w domu. Niejednokrotnie tak rozbudowany dom ma przynieść wygodę każdemu z domowników, szczególnie w momencie, gdy dotyczy do wielodzietnej rodziny.

Balustrady odporne na korozję

balustrady nierdzewne Jednocześnie z decyzją o piętrowym domu trzeba brać pod uwagę fakt, iż potrzebne są tam również odpowiednie schody, a tym samym również balustrada. Jest to element, który pozwala na w pełni bezpieczne przemieszczanie się po schodach, bez ryzyka nieszczęśliwego wypadku. Jednakże balustrady mogą również stanowić idealną ozdobę domu. Dobry dobór balustrady może nadać schodom oryginalnego, estetycznego wyglądu. Jej zadaniem jest nadać pomieszczeniu konkretnego charakteru. Wiele osób zastanawia się wówczas nad tym czy do wnętrza domu bardziej odpowiednia będzie balustrada drewniana, szklana czy też balustrada ze stali nierdzewnej. Biorąc pod uwagę przede wszystkim to, że musi to być element nie tylko ciekawy wizualnie, ale również odporny na różne zewnętrzne czynniki i przede wszystkim trwały, to najlepiej jest zdecydować się na trzecią z propozycji. Stal nierdzewna to przede wszystkim gwarant solidności wykonania, a do tego bardzo ładny, schludny i elegancki wygląd – takie połączenie to zdecydowanie droga do osiągnięcia sukcesu na arenie aranżacji mieszkania. Głównymi powodami wybierania stali nierdzewnej przez klientów jest fakt, iż jest ona bardzo odporna na korozję, a do tego ma piękny, lśniący połysk.

balustrady nierdzewne Ponadto balustrady nierdzewne idealnie potrafią komponować się z innymi elementami wystroju – drewnem, szkłem i tym podobne. Takie balustrady idealnie nadają się do chłodnych, minimalistycznych wnętrz, czyli dokładnie do takich, jakie są aktualnie najmodniejsze. Przy wyborze tego typu balustrady trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki. Należy pamiętać o tym, że odporność na korozję występuje dopiero w momencie, gdy ilość chromu w składzie przekracza 13%. Ważne jest również to, by w stali występował także nikiel, który w dużym stopniu wpływa na to, jak zachowuje się stal i jakim czynnikom podlega. Koniecznie trzeba również pamiętać również o tym, by struktura balustrady była jednolita – nie powinna być chropowata, lecz możliwie najgładsza. Jest to ważne ze względu na to, iż stal o chropowatej powierzchni jest znacznie mniej odporna na proces korozji.

Znając te zależności znacznie łatwiej będzie wybrać balustradę, która będzie zarówno estetyczna, ładna, jak i trwała. Wybór wydaje się na tyle prosty, że wystarczy pójść do sklepu i zakupić odpowiedni rodzaj.

Close Menu