kontakt@salut.org.pl

Balustrada na każdą pogodę i niepogodę

Wybór odpowiedniej balustrady dla schodów, tarasu czy balkonu ma spory wpływ na ostateczny wygląd domu. Dlatego ta decyzja nie powinna być przypadkowa, ale starannie przemyślana.szklana balustrada nierdzewna

Wśród popularnych balustrad można wymienić:

  • balustrady drewniane
  • balustrady żeliwne
  • balustrady nierdzewne

Balustrady żeliwne obecne są raczej w starych budynkach, gdzie wpasowują się w ogólną stylistykę, natomiast balustrady drewniane – do wnętrz – to wybór w domach jednorodzinnych. Jest tak z prostego powodu: drewno jest mniej trwałe od metalu, a stworzenie schodów i balustrady z bardzo twardych, egzotycznych gatunków drewna, przekracza możliwości finansowe przeciętnego inwestora.

balustrada nierdzewnaCoraz większą popularność, szczególnie w nowym budownictwie, w centrach handlowych, sklepach, biurach i wieżowcach zdobywają balustrady nierdzewne. Małopolska i mazowieckie są tymi regionami naszego kraju, gdzie balustrady z nierdzewnej stali cieszą się największym zainteresowaniem. Nic dziwnego: są trwałe, eleganckie, odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję, a także na działanie wielu środków chemicznych. Do tego dochodzi możliwość ich dowolnego kształtowania, dlatego wcale nie muszą się ograniczać do bardzo prostych balustrad, a raczej coraz częściej tworzone są z nich bardziej dekoracyjne wzory.

Istotne jest również, że balustrady nierdzewne znakomicie wyglądają zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z różnymi rodzajami i kolorami szkła oraz w zestawieniu z drewnem, które ociepla chłód metalu. Dla wielu inwestorów najważniejsza jest łatwość w dopasowaniu tego typu balustrady do różnych stylów architektonicznych i wnętrzarskich, a także łatwość w ich czyszczeniu oraz trwałość materiału, który przez wiele lat nie wymaga prac konserwatorskich.

schody z drewna i metalu drewniane schody

Close Menu