Automatyzacja domu

Od jakiegoś czasu planuję automatyzację swojego domu. Dużo czytałem już na ten temat i jeżeli sami to będziemy robić, to nie jest takie kosztowne przedsięwzięcie, jednak dość czasochłonne. Jedna sprawa do położenie wszystkich czujników, druga to stworzenie różnego typu zależności.

Co warto wiedzieć o automatyzacji domu?

Bramy garażowePonieważ inteligentny dom, to nie zapalenie świateł na klaśnięcie, a dom, który rozpoznaje nasze zachowania i sam decyduje kiedy zapalić światło lub je zgasić. Jak widać, mamy naprawdę sporo więc do zrobienia. Położenie tego wszystkiego, to jest część mechaniczna, która wymaga od nas dobrego rozplanowani położenia kabla. W końcu musimy doprowadzić kabel do każdego okna, żeby zrobić czujnik otwarcia, tak samo w przypadku drzwi wejściowych. Do każdego włącznika i wyłącznika świateł, do pieca, jeżeli chcemy mieć sterowanie nim. Jeżeli ktoś ma duży dom, to pracy jest naprawdę dużo. Niestety tak jest w moim przypadku, jednak chcę do zrobić, choćby dla własnej satysfakcji. Wszystko zamierzam puścić listwami, przy suficie. Ponad to co opisałem wyżej i się u mnie znajdzie chcę żeby wykorzystana była automatyka do bram, oraz do garażu. Do bram zastosuję siłowniki do bram, a do garażu napędy do bram garażowych. Piloty do bram nice nie będą potrzebne. Czemu? Ponieważ piloty do bram nice mają ograniczony zasięg, a ja chcę to tak zrobić, żeby nie było ograniczeń. Ile czasu przewiduje, żeby wykończyć to? Wydaje mi się, że dwa miesiące powinny mi starczyć, jeżeli będę sam to wszystko robił. Teraz powoli zaczynam składać elementy, żeby móc później z gotowymi elementami zabrać się do pracy.

Ponieważ elementy takie jak siłowniki czy kamery niestety trochę już kosztuję i nie jest to tania sprawa. Więc też nie mogę pozwolić sobie na zbytnią pochopność w przypadku kupowania elementów, żeby nie stracić wszystkich pieniędzy.