Atuty instalacji inteligentnego systemu nawadniania

Marzeniem każdego fana pięknych aranżacji architektury krajobrazu jest zadbany ogród, wypełniony kompozycjami kwiatowymi oraz roślinnymi. Niestety w natłoku codziennych obowiązków nie zawsze udaje nam się poświęcić na swoje pasje ogrodnicze tyle czasu, ile byśmy chcieli, dlatego chcąc ułatwić sobie systematyczne wykonywanie prac pielęgnacyjnych warto pomyśleć o uwzględnieniu w projekcie nowoczesnych komponentów instalacyjnych, takich jak np. systemy nawadniające czy automatyczne kosiarki.

Nowoczesne sposoby w ogrodzie

NawadnianieObecnie specjaliści fachowo zajmujący się wykonywaniem aranżacji z zakresu architektury krajobrazu doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby przygotowywania nowoczesnych, prostych pod względem projektów aranżacji ogrodów. Jednym ze sposobów pozwalających na usprawnienie czynności związanych z pielęgnacją może być inteligentny system nawadniania, który pozwoli na ustalenie harmonogramu podlewania trawnika i roślin w sposób bezpośrednio dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszego ogrodu. Nowoczesne instalacje bazujące na wykorzystaniu systemów plugin wyposażone są w zaawansowane algorytmy sterujące oraz optymalizujące zraszaczy, dzięki czemu możemy zapewnić sobie niebywały komfort utrzymania estetycznego stanu naszego ogrodu niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

AutomatykaKompatybilność samouczących się instalacji pozwala na pełne dostosowanie poziomu oraz struktury nawadniającej do potrzeb oraz wymagań roślin ogrodowych. Z uwagi na poziom zaawansowania armatury inteligentnego nawadniania ogrodu dobrym rozwiązaniem może być nawiązanie współpracy z projektantem, który przygotuje wstępną koncepcję zagospodarowania terenu oraz zajmie się przeprowadzeniem wnikliwej analizy gleby, mającej na celu możliwość opracowania systemu nasadzeń oraz obliczenie zapotrzebowania na wodę i składniki mineralne, dzięki czemu nasze rośliny będą mogły lepiej się rozwijać. Dzięki współpracy z architektem specjalizującym się w wykonywaniu projektów z zakresu architektury zieleni mamy możliwość zwiększenia efektywności zarządzania zasobami wodnymi o blisko 50%, niż w przypadku tradycyjnego podlewania. Systemy automatycznego nawadniania znakomicie sprawdzą się zarówno na małych jak i dużych powierzchniach, pozwalając nam cieszyć się efektownym, zadbanym ogrodem.

Średnie koszty inwestycyjne związane z wykonaniem prac projektowych, montażowych oraz zakupem poszczególnych komponentów armatury to od około 10 do 15 tysięcy złotych. Wykonanie instalacji nawadniającej lepiej powierzyć specjalistom, z uwagi na fakt odpowiedniego dobrania projektu topologii systemu automatycznego podlewania oraz zaawansowanych prac montażowych.